Projekt: Blogy jako já!

31. března 2011 v 16:48 | Endaria-sama & SG-Deidara |  Oznamy
Znáte to, přijdete na zajímavý blog, čtete, čtete a najednou už není co. Tak moc byl úžasný. Chcete si tedy zkrátit čas čekání na nové články. A napadne Vás, že by v oblíbených stránkách autora mohly být taky takové blogy. Klikáte, klikáte, ale pořád nenacházíte přesně to pravé. A tak se na zbytek odkazů vykašlete a jdete hledat jinam. Co když však je ten poslední blog v seznamu ten, který hledáte? Jak to ale poznat abyste zbytečně neklikali? Mám takový nápad.Vznikl především díky mému vyhození z AK a dlouhé stagnaci blogu. Čtenáři odešli a když není propagace, získat je zpět je velice těžké, ne-li nemožné. A nejsem jediná kdo stagnoval. Přemýšlela jsem tedy nad tím jak upoutat čtenáře na svůj i na jiné blogy, které jsou v jistých věcech stejné jako já. Na blogy, která alespoň částečně obsahují autorskou tvorbu. Nakonec se v mé hlavě zrodil nápad. Budu však potřebovat vaši pomoc. A v čem tedy vlastně celý projekt spočívá?

Je to jednoduché. Každý máme oblíbené blogy, které často navštěvujeme. Bohužel často býváme jedni z mála. Máme pocit, že by o tomhle blogu mělo vědět víc lidí. Dáme si ho do oblíbených stránek a můžeme doufat. Ale co si budeme povídat, moc účinné to není. Pouze odkazovat tedy nebudeme. Vybereme si cokoliv chceme, co je nám na blogu nejsympatičtější. Může to být povídka, deník, autor nebo blog samotný. A uděláme reklamu. Napíšeme formou článku poutavou recenzi s cílem našim čtenářům ukázat dalšího člověka, který jim může hodně dát. Dáme mu to vědět, ať už komentářem nebo mailem aby o tom věděl. On(a) na oplátku napíše něco o Vás, tedy pokud sám bude chtít. Všechny tyto recenze si budeme ukládat do speciální rubriky, kterou čtenář rozklikne ikonkou projektu. Ta by měla být umístěna na hodně viditelném místě, někde, kde ji nikdo nemůže přehlédnout. Forma samotné rubriky by byla na Vás. Zda ji uděláte jako rozcestník, v záhlaví článku stručně vysvětlíte o co se jedná a dokonce si i dáte tu práci s upozorňováním na nejžhavější novinky a díly oblíbených povídek, to je jen a jen na Vás. Nakonec ji můžete ponechat pouze jako strohý seznam článků. Pokud narazíte na někoho, kdo se zatím v projektu neangažoval, nevadí. Zapojit se lze vždycky. Prostě mu jen napíšete o co se jedná a že byste dotyčného rádi představili svým čtenářům.

Cílem tohoto projektu je zviditelnit sebe i ostatní. Článek, který napíšete o druhém, vypoví i o Vás. Nakonec vlastně i přinutí čtenáře zůstat o něco déle. Trochu snílkovsky spoléhám na to, že jsme komunita alespoň částečně autorských blogů a alespoň částečnou touhou číst a objevovat. Předpokládám, že pixelkové a kopírácké blogy se neuchytí jelikož nic svého nemají a nepropagují, tudíž autorské věci ani nemají zájem číst. Chci tímto způsobem objevit nové blogy se zajímavými povídkami a zároveň bych ráda rozšířila řady svých stálých, komentujících čtenářů. Tento projekt by nikdo neřídil, bylo by to pouze na naší vzájemné dohodě. Nechci zakládat žádný klub a nechci se honit za gigantickou návštěvností. Ale hezké komentáře přece vždy potěší, neříkejte, že ne. Tak co? Půjdete do toho se mnou? Pak směle zkopírujte tento článek a pod mé jméno připište i to své.

Emi
Endaria & SG-Deidara

PS.: A pokud jste graficky zdatní, můžete mi na mail posílat své návrhy na případnou ikonku. Rozměry nechám na Vás, jen aby bylo jasně vidět název projektu. Posílat můžete na michinoankoku@email.cz a to do 15.4.2011. Poté pomocí ankety zvolíme tu nejlepší a jelikož jsem si celou tuhle věc vymyslela, názorně Vám ukáži, jak bude všechno vypadat. O kom budu psát a kdo bude psát o mě? Nechte se překvapit. (Emi, http://michinoankoku.blog.cz)

Článek kopírujte celý, v závěrečném dodatku (PS) neměňte mail ani odkaz. Pouze připište své jméno pod mé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anmee Ryuuhen Jeagerjaques Anmee Ryuuhen Jeagerjaques | Web | 31. března 2011 v 16:59 | Reagovat

d-d-dlouhý článek *polknutí*

2 anousek48 anousek48 | Web | 31. března 2011 v 17:48 | Reagovat

hezky des ;)

3 Liana Liana | E-mail | Web | 1. dubna 2011 v 11:35 | Reagovat

hm, no neviem, či by sa mi to chcelo robiť :D ak nájdem čas, tak sa do toho dám, ale inak skôr nie ako áno :) a inak, už som si ťa pridala medzi Affs, no ja sa u teba nevidím :D ja som ta, čo bez diplomu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama